Jak stěhovat piano - pianino nebo klavír?

Po příjezdu na místo stěhování piána, pianina nebo klavíru nejprve naši stěhovací specialisté prohlédnou typ nástroje a poté vytipují ideální trasu stěhování po objektu a způsob bezpečné manipulace s nástrojem.

U piána a pianina je situace podstatně jednodušší, protože nástroj se pouze zabalí aby nemohlo dojít k jeho poškození při stěhování v prostorách objektu, případně při samotné dopravě na stěhovacím voze. Po zabalení piána může dojít k jeho opatrnému přestěhování na stěhovací auto, kde je piáno ještě ukotveno proti samovolnému pohybu na ochranu před poškozením při dopravě na místo určení.

Telefon 776 669 696 Bezplatná prohlídka Nakládka Převoz Vykládka

Stěhování klavíru

U klavíru či klavírního křídla je situace o něco složitější, a sice v důkladné přípravě na samotné stěhování tohoto hudebního nástroje. U klavíru se nejdříve demontuje vrchní deska, která se zabalí a odnese na stěhovací vůz, kde je deska ještě podložena a přikurtována. Následně se z nástroje demontuje pedálová mechanika případně víko kláves.

V druhé fázi se nástroj zabalí a demontuje první noha klavíru a klavír se opatrně položí bokem na připravenou vystýlku. Nakonec přichází demontáž zbývajících nohou klavíru a pečlivé zabalení zbývajících komponentů klavíru. Závěrečnou operací je opatrné a bezpečné přestěhování nástroje na vůz včetně jeho podložení a obložení ochranným materiálem a přikurtování na boční stranu stěhovacího vozu.

Po transportu a přestěhování na místo dle dispozic zákazníka dojde k vybalení jednotlivých komponent a zpětná montáž klavíru v opačném pořadí úkonů. Po přestěhování zvláště v zimním období je dobré nechat hudební nástroj v nových prostorách alespoň 14 dní aklimatizovat než dojde k jeho opětovnému naladění.

zpět na stěhování pian....Nezávazná poptávka stěhování

1 + 1 =
jednicka
jednicka
jednicka
jednicka
jednicka
jednicka

auto 17m kubických + 2 pracovníci

auto 17m kubických + 3 pracovníci

auto 38m kubických + 2 pracovníci

auto 38m kubických + 3 pracovníci